Jdi na obsah Jdi na menu
 


New Power - poslední část: Hluboko v srdci

17. 2. 2009
Je noc a Collinsovi spí. Susan najednou probudí Deana, protože slyší, že malý chce pít. Dean rozespale připraví čaj a jde do dětského pokojíčku, když spatří, že Will je vzhůru (na to, že jsou čtyři ráno, je oblečená jak do školy?!) a malého chová. Řekne Deanovi, že ho nakrmí, ať se jde prospat. Ten souhlasí, neboť je grogy, nicméně chvíli se mu zdá, že viděl něco divného. Will ho uklidní a když za ním zapadnou dveře, oddychne si, neboť v povijanu má místo Williama jen panenku, protože Will lítá v bublině po pokoji. Nakonec jí vklouzne do náruče, zvětší si lahvičku na pití a spokojeně saje.Noční příhoda dělá Will starosti, neboť je čím dál těžší skrýt před Susan a Deanem, že je jejich syn magický. Svěřuje se s tím Mattovi, který jí ale nedokáže poradit.
Další, kdo má starosti je Irma. Předtím prozradila Stephenovi, že je magická a aby jí uvěřil, proměnila ho v žábu. Teď se mu vyhýbá, protože neví, co by mu řekla. Nechala se zapřít a když Stephen zmizí, běží do školy po něm. Cestou volá o radu Cornelii, která jí kárá, že se měla nejdřív poradit s ostatními. Irma naštvaně zavěsí.
Před školou se holky scházejí. Hay Lin dovezou její rodiče; nově bydlí ve velké restauraci na okraji Heatherfieldu a tak jí chtějí alespoň částečně vynahradit fakt, že teď už se skoro nevídají. Hay Lin by nicméně ráda byla trochu samostatnější. Irma Cornelii ignoruje. Vyučování začíná.Starosti jsou i v Kondrakaru. Temná matka byla sice poražena, ale strom, který po ní zbyl, je nutno odstranit.Odřezat větve nestačí, je třeba zničit i kořeny. Věštec povolává Witch a posílá je do podzemí. Doprovázet je bude Yan Lin, které půjčuje Šerpu moci. Čarodějky dorazí k vodopádu, kde se zobrazuje to, jak našly pramen své nové Síly. Yan Lin jim nakazuje odložit náramky a sama nechává před vodopádem šerpu. Pak vstoupí.Tam spatří, jak kořeny ničí lana, která poutají pevnost Kondrakaru k mystickým kamenům. Už jich zbývá jen pár. Yan Lin má plán: pošle Will pro náramky a promění je ve stuhy v barvách živlů. Čarodějky chytnou každá svoje, a navážou je na kotvící kruhy v mystických kamenech. Pak letí zpátky. Praská předposlední lano, které udeří Yan Lin. Hay Lin k ní letí, ale Yan Lin je posílá dokončit úkol. Spojenými silami ničí kořeny. V tu chvíli praská poslední lano. Čarodějky se rozletí ke kotvícímu kruhu v krystalu pod Pevností, a navazují na ně stuhy. Nyní Kondrakar opět kotví pevně na svém místě, udržován živly.Yan Lin se probouzí v komnatě, je u ní Věštec a jmenuje ji novým Věštcem Kondrakaru. Následuje ceremonie jmenování Yan Lin a ta dále rozdá čarodějkám majické předměty: Will dostane koule, Hay Lin vějíř, Taranee kouli, Cornelia stuhu a Irma tamburínu. Poté promění pevnost, což dělá každý nový Věštce po svém jmenování.Doma Hay Lin oznamuje rodičům, že si chce najít práci: hlídání dětí. Rodičům se to ale nelíbí. Stephen konečně dohnal Irmu. Říká jí, že její tajemství nikomu neprozradí.Tara byla jmenována taneční asistentkou Kevina Jensena. Cornelie a Peter jdou na rande. Stejně tak Will s Mattem, kteří se baví o bývalém Věštci. Ten opouští Kondrakar. Naposled se ohlédne na nově vypadající pevnost. Pak mizí.KONEC.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komix

(willinka, 13. 5. 2009 15:40)

To nevadí,i když tam nemáš všechny díly tak je to super:)

díly

(Arevin, 6. 4. 2009 17:10)

To bohužel není možné, neboť je všechny k dispozici nemám

nic

(Kateřina, 6. 4. 2009 16:40)

Je to dobré, ale uvítala bych, aby tam byli všechny díli.